Pobierowo - jak dojechać, gdzie się znajduję, noclegi.

  • location_on Pustkowo, ul. undefined

Pobierowo swoją wypoczynkową historię zapoczątkowało w początkach XX-tego w. Wtedy to rozpoczęto sprzedaż działek leśnych pod budowę domków wczasowych. Do początku Drugiej Wojny Światowej wybudowano na tych terenach około 1000 domków. Było to jedno z najpopularniejszych miejsc sezonowego wypoczynku mieszkańców Berlina. Stworzono nawet sieć połączeń autokarowych z Berlinem.

Pobierowo to nie tylko śliczna, ale także regularnie sprzątana plaża. Sceptyków powinien przekonać o tym certyfikat Błękitna Flaga, jaki przyznawany jest tylko takim kąpieliskom, które spełniają wysokie zasady czystości środowiska, gospodarki ściekowej, i otoczenia kąpieliska. Pobierowo było w grupie pierwszych nadmorskich miejscowości, które otrzymały ten certyfikat. Aby dostać się na plażę, trzeba przespacerować się przez rosnący niemal wszędzie las. Główne zejście prowadzące na plażę nie jest strome i przebycie go nie powinno być trudne dla żadnego wczasowicza. Jedną z lubianych propozycji, wspomaganą przez regionalne władze, jest Akademia Słońca. To inicjatywa pokazująca, że plaża służy nie tylko opalaniu się i kąpielom morskim. Rozmaite zajęcia sportowo rekreacyjne przeznaczone są dla ludzi w każdym wieku. Na potrzeby Akademii Słońca przeznaczono kawałek plaży, gdzie zlokalizowano miejsca do uprawiania różnych dyscyplin sportowych oraz boiska. Na specjalnej platformie, przez cały dzień, pod opieką instruktorów można ćwiczyć, tańczyć a nawet medytować.

Atrakcje w Pobierowie: OKO ILUZJI (ul. Grunwaldzka 35, tel. 504 014 479)

Jest to idealna rozrywka, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Oko iluzji to komnaty, w których nie będziesz wiedział co dzieje się na prawdę, a co jest tylko złudzeniem optycznym. To miejsce z pewnością zapewni Ci ogrom zabawy oraz niezapomnianych wrażeń. 

PAPUGARNIA (ul. Jana z Kolna, tel. 532 307 028)

W tym miejscu poznasz cudowny świat najbardziej barwnych ptaków na świecie. Będziesz mógł się im przyjrzeć, nakarmić je, a nawet może papuga pozwoli na to, abyś wziął ją na ręce. 

MAGICZNY DOMEK (ul. Grunwaldzka 35, tel. 913 864 207)

Od tego miejsca z pewnością nie będziesz już wiedział gdzie jest dół, a gdzie góra, wszystko przewróci Ci się w głowie. Jest to Magiczny Dom stojący na głowie. Dodatkowego efektu obrócenia dodaje mu to, że jest on w pełni umeblowany. Z pewnością zrobisz tu mnóstwo zabawnych zdjęć, które będą idealną pamiątką z tego miejsca. 

PARK LINOWY (ul. Grunwaldzka 44, tel. 608 400 727)

Lubisz adrenalinę i niestandardową, aktywną rozrywkę? To idealna atrakcja dla Ciebie! Tutaj każdy znajdzie tor odpowiedni dla siebie. Park wyposażony jest w 58 przeszkód oraz 64 platformy. 

Sprawdź również bazę noclegową Pobierowa.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

1 wyświetlenie w 2024r.
Łącznie 746 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0