Trzęsacz

Trzęsacz

Trzęsacz to najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Popularność tę zawdzięcza najbardziej znanej atrakcji Trzęsacza - pozostałościom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. Kościół został wybudowany ok 2 kilometrów od klifowego urwiska, z biegiem lat Bałtyk zabierał jednak zbocze i w 1820 r. od skarpy kościół rozdzielało raptem 13 metrów. Bałtyk był niezwyciężony i w 1901 r. runęła pierwsza, północna ściana kościoła. Ostatnie zsuniecie wydarzyło się w 1994 r. pozostawiając zaledwie fragmenty ostatniej, południowej ściany. W dzisiejszych czasach klifowy brzeg jest dokładnie zabezpieczony przed abrazyjną działalnością Morza Bałtyckiego.

Po obejrzeniu resztek kościoła, warto udać się do kościoła w centrum miejscowości czy kompleksu pałacowo folwarcznego z II połowy XVIII w. z obszernym ogrodem w którym znajdują się leciwe lipy drobnolistne. Przebywając w Trzęsaczu można wybrać się do okolicznego ośrodka hippicznego. Można tu skorzystać z nauki jeździectwa, czy też szlifować swe umiejętności hippiczne.

Ciekawe miejsca do zobaczenia:

PLAŻA

Plaża w Trzęsaczu znajduje się pod wysokim na 12-15 metrów klifem. Nie jest ona zbyt szeroka, ale piaszczysta miejscami usłana wielobarwnymi kamykami. W sezonie letnim w pobliżu głównego zejścia wytyczane jest strzeżone kąpielisko. Ze względu na urwisko aby dostać się na plażę trzeba pokonać strome schody.

MULTIMEDIALNE MUZEUM NA KLIFIE (ul. Klifowa 3 B, tel. 604 141 783)

Muzeum jest zlokalizowane tuż przy plaży. Tutaj można można przyjrzeć się wielu ciekawostką geograficznym. W Muzeum za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych przedstawiona została historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy zabierania kościoła przez morze, a także lokalne legendy.

Godziny otwarcia:

  • od 27 kwietnia do 30 czerwca: codziennie 09.00 - 17.00,
  • od 1 lipca do 25 sierpnia: codziennie 09.00 - 19.00,
  • od 26 sierpnia do 30 września: codziennie 09.00 - 17.00,
  • od 1 października do 26 kwietnia: od wtorku do czwartku 10.00 - 15.00; od piątku do niedzieli 10.00 - 16.00
PLATFORMA WIDOKOWA 

Jest to nowoczesna metalowa konstrukcja pokaźnych rozmiarów. Wybierając się na plaformę, warto zaopatrzyć się w aparaty fotograficzne, ponieważ można tu zrobić na prawdę piękne, pamiątkowe zdjęcie. Z tarasu widokowego można podziwiać Bałtyk, plażę, ruiny gotyckiego kościoła oraz piękną okolicę. Po zmroku cała konstrukcja podświetlana jest na różne kolory. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00