Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe w Pustkowie

Śladami Zabytków Architektury - pętlowy, kolor czerwony, długość około 9 km. Szlak rozpoczyna się w Trzęsaczu na skrzyżowaniu ulic Kamieńskiej i Pałacowej. Ruszamy na południe ul. Pałacową, przejeżdżamy obok kościoła neogotyckiego i przystanku Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Trzęsaczu. My jedziemy dalej na południe, wzdłuż torów. Wjeżdżamy do miejscowości Dreżewo - tu warto zwiedzić niszczejący niestety pałac z ogrodem z kasztanami jadalnymi. Wyruszamy z Dreżewa na zachód a potem drogą gruntową na północ w kierunku Pustkowa. Przekraczamy drogę nr 102 i jedziemy dalej ul. Bałtycką. Potem skręcamy w prawo w ul. Słoneczną. Tu łączy się czarny szlak Pustkowo - Pobierowo. Kontynuujemy podróż ulica Słoneczną w kierunku Trzęsacza. Przy wjeździe do Trzęsacza budynek Starej Kuźni. Dojeżdżamy do centrum Trzęsacza. Stąd możemy udać się do Ruin Kościoła lub Multimedialne Muzeum na Klifie. Tu również szlak łączy się z żółtym szlakiem rewalskim.

Zachodni Szlak Łącznikowy - kolor czarny, długość około 3 km. Szlak pomiędzy miejscowościami Pustkowo i Pobierowo - łączy szlaki czerwony - Śladami Zabytków Architektury i niebieski w Pobierowie. Rozpoczynamy w Pustkowie przy ulicy Słonecznej (połączenie ze szlakiem czerwonym) i podążamy ul. Nadmorską do Bałtyckiego Krzyża Nadziei. Dalej ulicą Nadmorską, skręcamy w Bałtycką, a potem w Słoneczną w kierunku Pobierowa. Dojeżdżamy do Pobierowa w okolicę Punktu Informacji Turystycznej, dworzec PKS - tu szlak łączy się ze szlakiem niebieskim.

Szlaki w najbliższej okolicy:

Letniskowy Szlak Pobierowa - pętlowy, kolor niebieski, długość około 5,5 km. Rozpoczynamy w Pobierowie przy Dworcu PKS na ul. Grunwaldzkiej - skrzyżowanie z ul. Jana z Kolna. Jedziemy na południe w kierunku ul. Wojska Polskiego i skręcamy w ulicę Zgody, potem ul. Mickiewicza i skręcamy w lewo w Grunwaldzką. Później skręcamy w prawo w Spokojną i Ciechanowską. Skręcamy w lewo, na południe, przekraczamy Grunwaldzką i jedziemy na południe przez las. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej i skręcamy w nią jadąc w lewo - na wschód. Jedziemy nią, przejeżdżamy przez ul. Mickiewicza skręcamy w ul. Orzeszkowej, podążamy nią, po około 200 m skręcamy w lewo, a potem po 100 m w prawo w ul. Reymonta. Potem w prawo w Pomorską aż do Południowej i podążamy nią na północ. Po prawej stronie mijamy kościół w Pobierowie. Skręcamy w lewo w Słoneczną, a dalej ul. Moniuszki na północ do ul. Zgody.

Sprawdź również pełny opis szlaków rowerowych w gminie Rewal.

Oprócz tego Pustkowo znajduje się także wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00