Rewal - jak dojechać, jak dotrzeć, zwiedzanie, położenie, morze.

Rewal to siedziba nadmorskiej gminy, w której położone jest także Pustkowo, równocześnie to jedno z najbardziej znanych letnisk. Najwcześniejsze wskazówki o Rewalu datują się na koniec XIV-tego stulecia. Wtedy działała w miejscowości gospoda. Pierwsi letnicy pojawili się w miejscowości już w latach XXX-tych XIX-tego wieku, z kolei w 1914 roku w Rewalu odpoczywało już więcej niż 2 tys. urlopowiczów, głównie mieszkańców Berlina i okolic.

Miejscowość usytuowana jest na stromej skarpie, a zasadnicze zejście na piaszczystą plażę kieruje oddanymi do użytku w 2009 roku schodami z obszernym tarasem widokowym. Na plaży przykuwa uwagę przystań rybacka wraz z łodziami rybaków. W sąsiedztwie bazy rybackiej umiejscowiono Pomnik Rybaka i Aleję Zakochanych wraz z ławką Julii i Romea.

Przez miejscowość przechodzi również zabytkowa linia kolejki wąskotorowej, w wakacyjne weekendy można udać się Ciuchcią Retro, ciągniętą przez lokomotywę parową z 1952 roku, na eskapadę do pobliskich miejscowości. Gmina Rewal stawia wielki nacisk na czynny odpoczynek. Rewal Bike System to gm,inna wypożyczania rowerów, działająca w miejscowościach gminy. Mocną stroną wypożyczalni jest fakt, iż rowery można wynająć w jednej miejscowości natomiast oddać w innej. Do tego, za transport roweru z wypożyczalni nie nakłada opłat Nadmorska Kolej Wąskotorowa.

Co warto tu zwiedzić?

 

PLAŻA

Każdy odwiedzając Rewal musi wybrać się na czystą i szeroką plażę, która jest tu jedną z największych atrakcji. Od miasta oddziela ją malowniczy, wysoki klif. W sezonie letnim na plaży wydzielany jest 300 metrowy odcinek strzeżonego kąpieliska. Jest to fragment plaży przy zejściu od ul. Westerplatte, w kierunku wschodnim do zejścia przy ul. Białej. Co 100 metrów ustawiane są budki ratownicze z profesjonalnym sprzętem. 

STALOWE WIELORYBY

Na placu Sikorskiego, przy platformie widokowej, ustawione są dwa szkielety wielorybów. To dzieło zostało zaprojektowane przez kołobrzeskiego artystę - Wiktora Szostało. Wieloryby te mają własne imiona Ventus (wiatr) oraz Fluctus (woda). Wokół są zlokalizowane ławeczki oraz fontanna. Jest to idealne miejsce na odpoczynek, ale również na pamiątkowe zdjęcie.

PARK WIELORYBA (ul. Kamieńska 1C, tel. 500 791 752)

Jest to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu w ciekawy sposób, w gronie najbliższych. Tutaj zabawa jest połączona z nauką na temat morza. Tutaj przygotowane są cztery sekcje tematyczne, gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom, ogromnym wielorybom, a także dowiedzieć się w końcu gdzie jest Nemo.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

4 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 326 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0