Pogorzelica - jak duża jest miejscowość, co warto tam zobaczyć?

  • location_on Pustkowo, ul. undefined

Pogorzelica to nieduża miejscowość urlopowa, leżąca pośród lasów iglastych, w gminie Rewal (ok 8 km na wschód od samego Rewala). Nie brakuje tu szlaków i ścieżek turystycznych. Miejscowość jest zatem idealna na zielone szkoły, letnie kolonie dla młodzieży i dzieci a również na wczasy dla rodzin z dziećmi. Od dawna urządzane są tu obozy harcerskie. W wiosce Pogorzelica działa także niemało ośrodków SPA, sanatoryjnych - gros z nich działa przez cały rok. Wspomaga się w nich leczenie chorób układu krążenia, oddechowego. Nie brak także inhalacji, zabiegów kriogenicznych, bądź kąpieli borowinowych. Większość ośrodków przygotowana jest dla niepełnosprawnych wczasowiczów.

Co warto zobaczyć?

 

PLAŻA

W odróżnieniu od stromego klifowego brzegu tutejsza, szeroka plaża charakteryzuje się łagodnie ukształtowanymi piaszczystymi wydmami, porośniętymi trawami i sosnami. W wakacje Turyści mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ mogą wypoczywać na około 100 metrowym odcinku, który jest strzeżony przez najlepszych ratowników. 

JEZIORO LIWIA ŁUŻA

Jezioro Liwia Łuża, połączone z morzem poprzez Liwkę - kanał będący naturalną granicą między Niechorzem a Pogorzelicą - to akwen o powierzchni 220 ha. Dziś jest rezerwatem ornitologicznym. Jest to naturalne siedlisko ptactwa wodnego i błotnego między innymi są tu miejsca lęgowe łabędzia niemego.

NADMORSKA KOLEJ WĄSKOTOROWA (ul. Leśna 5, tel. 91 384 22 35)

Stoi na stacji lokomotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa... Kto nie marzył kiedyś o przejażdżce prawdziwą parową lokomotywą? W Pogorzelicy masz taką możliwość! Pełna trasa kolejki to Gryfice - Trzęsacz - Pogorzelica. W sezonie wakacyjnym kolejka kursuje również na trasie Pogorzelica - Trzęsacz. Ciekawy pomysł na miło spędzony czas wolny w gronie najbliższych.

BASEN I KRĘGIELNIA W OŚRODKU SANDRA SPA (ul. Wojska Polskiego 3, tel. 913 878 662)

Basen i kręgielnia to idealna alternatywa dla brzydkiej pogody nad morzem. To idealne miejsce, aby w aktywny sposób spędzić wolny czas z najbliższymi. Na nude w tym miejscu nie można narzekać. Basen jest czynny codziennie od godziny 08.00 do 21.00.

JEZIORO KONARZEWO

Jest to idealne miejsce dla wszystkich osób pragnących wyciszenia się, spokojnych spacerów w towarzystwie pięknych widoków oraz przyrody. Jest to również oaza spokoju dla wszystkich wędkarzy. Jezioro to zwane jest również Bagnem Pogorzelickim. Jest to teren prywatny, dlatego wstęp oraz korzystanie z niego wymaga wcześniejszej zgody właścicieli. 

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r.
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Galeria

Lokalizacja

4 wyświetlenia w 2024r.
Łącznie 618 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0