Dziwnówek

Dziwnówek

Jadąc na zachód z Pustkowa trasą nr 102, po przebyciu około 12 km, trafimy do Dziwnówka. To mała miejscowość wakacyjna zlokalizowana między wybrzeżami morza i Zatoki Wrzosowskiej będącej północną częścią Zalewu Kamieńskiego. Na skutek tej atrakcyjnej lokalizacji miejscowość cieszy się popularnością pośród miłośników rozmaitych dyscyplin sportów wodnych a także wędkarzy. 

Co można tu zobaczyć?

PLAŻA

Plaża w Dziwnówku jest szeroka i czysta. Strzeżone latem kąpielisko to mniej więcej 400 m linii brzegowej Bałtyku. Na plaży czekają na dzieci dmuchane konstrukcje do zabaw, dla dorosłych są przygotowane bary, które pozwolą na zaspokojenie pragnienia w upalne dni. Bardzo dużym atutem tutejszej plaży oraz kąpieliska jest fakt, że woda morska jest uznawana na najczystszą na całym Pomorzu i nie skażoną zanieczyszczeniami przemysłowymi.

ZALEW KAMIŃSKI 

Kolejną ciekawostką i atrakcją Dziwnówka jest Zalew Kamiński, który oferuje wędkowanie. W tym miejscu znajduję się wiele okazów, na które wędkarze mogą się pokusić: okonie, płocie, leszcze, szczupaki, dzikie karpie, krasnopióry, a nawet węgorze. Dla osób lubiących sporty wodne, znajdzie się tutaj niewielka przystań ze szkółką wind - i kitesurfingu. 

SZLAKI ROWEROWE

Dla osób preferujących aktywny wypoczynek w Dziwnówku stworzono szlaki rowerowe. Powastały dwie trasy o dystansie mniej więcej 30 kilometrów. Pierwszy to: Dziwnówek – Międzywodzie - Dziwnówek. Drugi to: Dziwnówek - Trzęsacz - Dziwnówek.


Dziwnówek to bogata baza gastronomiczna i noclegowa. Niejednokrotnie nagradzano w branżowych konkursach tutejsze campingi i pola namiotowe. Noclegi w Dziwnówku to także pensjonaty, domy gościnne oraz domki. W Dziwnówku każdy wczasowicz znajdzie coś dla siebie.

Ostatnia aktualizacja - luty 2020 r. 
Za zmiany w powyższych danych redakcja www.pustkowo.info.pl nie odpowiada.

Chcesz dodać obiekt?

Masz pytania odnośnie portalu, reklamy lub inne propozycje?
Zadzwoń lub napisz do nas!

Redakcja portalu nie udziela informacji o wolnych miejscach noclegowych

Akcept - marketing obiektów noclegowych

Nasze biuro:

Plac Piastowski 14/2,

58-560 Jelenia Góra

Godziny pracy:

poniedziałek - piątek: 8:00-16:00