Atrakcje Turystyczne

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

W Trzęsaczu, nad samym brzegiem klifu, znajdują się ruiny dawnego gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Trudno uwierzyć, że kiedyś budowla oddalona była od Bałtyku o około 2 km. więcej »

Droga klifem, Trzęsacz

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu to druga pod względem wysokości latarnia nad polskim morzem. Z góry rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże rewalskie. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Trzęsacz

Trzęsacz to najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Popularność tę zawdzięcza najbardziej znanej atrakcji Trzęsacza - pozostałościom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. więcej »

Niechorze

Niechorze, przede wszystkim dzieci, ale również dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniatur Latarni. Tu, na jednym placu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim polskiego wybrzeża bardzo dokładnie odwzorowane w skali 1:10. więcej »

Historia Pustkowo

Pustkowo to dość stara miejscowość. Pierwsza wzmianka o Pustkowie (wówczas miejscowość nosiła niemiecką nazwę Pustchow) pojawiła się w kościelnych dokumentach z 1159 roku potwierdzających nadanie go przez księcia Racibora klasztorowi Grobe na wyspie Unzam. więcej »