Atrakcje Turystyczne

Replika krzyża z Giewontu

Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie to replika krzyża z Giewontu. Krzyż stoi na klifie w Pustkowie - około 100 metrów od Morza Bałtyckiego. więcej »

ul. Leśna, Pustkowo

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

W Trzęsaczu, nad samym brzegiem klifu, znajdują się ruiny dawnego gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Trudno uwierzyć, że kiedyś budowla oddalona była od Bałtyku o około 2 km. więcej »

Droga klifem, Trzęsacz

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu to druga pod względem wysokości latarnia nad polskim morzem. Z góry rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże rewalskie. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Pobierowo

Pobierowo swoją wypoczynkową historię zapoczątkowało w początkach XX-tego w. Wtedy to rozpoczęto sprzedaż działek leśnych pod budowę domków wczasowych. więcej »

Rewal

Rewal to tłumne wczasowisko z mnogością barów, straganów z pamiątkami, miejsc gier, z wesołym miasteczkiem i dorożkami. To również miejscowe centrum kulturalne, w szczególności w okresie wakacyjnym. więcej »

Trzęsacz

Trzęsacz to najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Popularność tę zawdzięcza najbardziej znanej atrakcji Trzęsacza - pozostałościom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. więcej »

Niechorze

Niechorze, przede wszystkim dzieci, ale również dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniatur Latarni. Tu, na jednym placu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim polskiego wybrzeża bardzo dokładnie odwzorowane w skali 1:10. więcej »

Pogorzelica

Piaszczysty brzeg to główny powód przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z skarpowym brzegiem. więcej »

Historia Pustkowo

Pustkowo to dość stara miejscowość. Pierwsza wzmianka o Pustkowie (wówczas miejscowość nosiła niemiecką nazwę Pustchow) pojawiła się w kościelnych dokumentach z 1159 roku potwierdzających nadanie go przez księcia Racibora klasztorowi Grobe na wyspie Unzam. więcej »