Atrakcje Turystyczne

Plaża w Pustkowie

Plaża w Pustkowie to największa atrakcja turystyczna tej niedużej miejscowości. Plaża położona jest u stóp niewysokiego klifu, jest piaszczysta i szeroka. więcej »

Wejścia od ulic: Leśna, Spacerowa, Bałtycka

Replika krzyża z Giewontu

Bałtycki Krzyż Nadziei w Pustkowie to replika krzyża z Giewontu. Krzyż stoi na klifie w Pustkowie - około 100 metrów od Morza Bałtyckiego. więcej »

ul. Leśna, Pustkowo

Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe w Pustkowie: Śladami Zabytków Architektury, Zachodni Szlak Łącznikowy. Warto skorzystać z pozostałych szlaków rowerowych Gminy Rewal. więcej »

Wypożyczalnia rowerów

Wypożyczalnia rowerów Rewal Bike System to sieć wypożyczalni rowerów w Gminie Rewal. Najbliższy punkt znajduje się w Pobierowie. więcej »

ul. Moniuszki 4, Pobierowo

Park Przyjaciół Pustkowa

Park Przyjaciół Pustkowa znajduje się tuż przy Bałtyckim Krzyżu Nadziei i stanowi popularny cel spacerów dla turystów i mieszkańców tej miejscowości. Warto się tam wybrać zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorami. więcej »

Leśna, Pustkowo

Skatepark w Pobierowie

Około 3 kilometrów od Pustkowa w Pobierowie znajduje się Skatepark. To ciekawa atrakcja skierowana głównie do dzieci i młodzieży - wstęp bezpłatny. więcej »

72-346 Pobierowo, ul. Piastowska

Park Linowy Gibon Rewal

Nie wiesz jak uatrakcyjnić pobyt z dzieckiem nad morzem? wybierz się z nim do Parku Linowego Gibon w Rewalu. 9 tras, 2 trasy szkoleniowe, stanowisko do gry w bule oraz siłownia. więcej »

ul. Łokietka, Rewal

Multimedialne Muzeum Na Klifie

Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu znajduje się w bliskim sąsiedztwie ruin kościoła. Warto się tam wybrać, aby poznać historię okolicy, zobaczyć jak na przestrzeni lat ludzie walczyli z żywiołem, aby ocalić kościół, a wszystko przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i multimedialnych prezentacji. więcej »

Trzęsacz, ul. Klifowa 3B

Ruiny kościoła w Trzęsaczu

W Trzęsaczu, nad samym brzegiem klifu, znajdują się ruiny dawnego gotyckiego kościoła św. Mikołaja. Trudno uwierzyć, że kiedyś budowla oddalona była od Bałtyku o około 2 km. więcej »

Droga klifem, Trzęsacz

Quady

Fajną formą spędzania wolnego czasu podczas wakacji jest przejażdżka quadem. Z toru mogą korzystać także dzieci. więcej »

Trzęsacz, ul. Kamieńska

Platforma widokowa w Trzęsaczu

Platforma widokowa w Trzęsaczu została wybudowane w miejscu istniejącego kiedyś drewnianego zejścia na plażę. Obecnie taras na wysokości 20 m n.p.m. stanowi wspaniały punkt obserwacyjny, pozwalający m.in. na podziwianie ruin kościoła z zupełnie nowej perspektywy. więcej »

ul. Droga klifem, Trzęsacz

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji turystycznych w okolicy Pustkowa jest Nadmorska Kolej Wąskotorowa. Przejażdżka wzdłuż wybrzeża dostarcza pasażerom niezapomnianych wrażeń i widoków na okolice. więcej »

ul. Spacerowa 35, Rewal

Magiczny Domek

Niedaleko Pustkowa, w Pobierowa, znajduje się atrakcja, która zainteresuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Magiczny domek, stojący na głowie, to ciekawe miejsce, które sprawi, że Wasze poczucie równowagi zostanie zachwiane. więcej »

Grunwaldzka 35, Pobierowo

Park Wieloryba

Groźne rekiny, ogromne wieloryby oraz wiele innych, strasznych istot z głębin czeka na Państwa w Parku Wieloryba w Rewalu. Jednak nie ma się czego bać, ponieważ to wszystko są repliki, dające się głaskać oraz chętnie "pozujące" do zdjęć :) więcej »

ul. Kamieńska, Rewal

Rewalskie wieloryby

Jednym ze znaków rozpoznawczych Rewala są wieloryby, których wykonane ze stali rzeźby podziwiać można w samym sercu miejscowości, nieopodal platformy widokowej. więcej »

Plac Wielorybów, Rewal

Loty paralotnią

Widok paralotniarzy wpisał się już na stałe w krajobraz okolic Trzęsacza i Rewala. Niezapomnianym przeżyciem może być przelot właśnie taką paralotnią w tandemie. więcej »

Trzęsacz

Latarnia morska w Niechorzu

Latarnia morska w Niechorzu to druga pod względem wysokości latarnia nad polskim morzem. Z góry rozpościera się wspaniały widok na wybrzeże rewalskie. więcej »

ul. Polna 30, Niechorze

Nadmorski Szlak Rowerowy wokół Bałtyku R-10

Szlak rowerowy R10 jest częścią projektu EuroVelo10, czyli trasy rowerowej dookoła basenu Morza Bałtyckiego. Autorem inicjatywy jest Europejska Federacja Cyklistów. więcej »

Dziwnówek

Dziwnówek to bogata baza gastronomiczna i noclegowa. Niejednokrotnie nagradzano w branżowych konkursach tutejsze campingi i pola namiotowe. więcej »

Łukęcin

Łukęcin położony jest wśród iglastego lasu oddzielającego Bałtyk od miejscowości. Łukęcin to także jedno z miejsc wypoczynku harcerzy - urządzane są w tym miejscu obozy namiotowe. więcej »

Pobierowo

Pobierowo swoją wypoczynkową historię zapoczątkowało w początkach XX-tego w. Wtedy to rozpoczęto sprzedaż działek leśnych pod budowę domków wczasowych. więcej »

Rewal

Rewal to tłumne wczasowisko z mnogością barów, straganów z pamiątkami, miejsc gier, z wesołym miasteczkiem i dorożkami. To również miejscowe centrum kulturalne, w szczególności w okresie wakacyjnym. więcej »

Trzęsacz

Trzęsacz to najbardziej znana miejscowość letniskowa w nadmorskiej gminie Rewal. Popularność tę zawdzięcza najbardziej znanej atrakcji Trzęsacza - pozostałościom kościoła pobudowanego w wiekach średnich. więcej »

Niechorze

Niechorze, przede wszystkim dzieci, ale również dorosłych zapewne zainteresuje wizytą w Parku Miniatur Latarni. Tu, na jednym placu można przyjrzeć się wszystkim latarniom morskim polskiego wybrzeża bardzo dokładnie odwzorowane w skali 1:10. więcej »

Pogorzelica

Piaszczysty brzeg to główny powód przyjazdu do Pogorzelicy. Piaszczysta, szeroka plaża z skarpowym brzegiem. więcej »

Historia Pustkowo

Pustkowo to dość stara miejscowość. Pierwsza wzmianka o Pustkowie (wówczas miejscowość nosiła niemiecką nazwę Pustchow) pojawiła się w kościelnych dokumentach z 1159 roku potwierdzających nadanie go przez księcia Racibora klasztorowi Grobe na wyspie Unzam. więcej »